top of page

Tři otázky pro zakladatele eAutoRent.cz

Aktualizováno: 22. 9. 2022

Jak vznikl eAutoRent a co vás motivovalo?

Jednoduše řečeno, kombinací mého nadšení z elektromobility, obnovitelných zdrojů energie a špatných zkušeností se službami v tomto oboru jak u nás, tak v zahraničí. Kladl jsem důraz na to, aby vozy byly identické, protože se mi mnohokrát stalo, že jsem si u nás nebo v zahraničí na internetu vybral vůz a když jsem přijel do půjčovny, dostal jsem úplně jiné auto. I to byl důležitý impuls k tomu založit eAutoRent. Motivovalo mě a motivovat bude především snaha o rozšíření elektromobilů v naší zemi a s tím spojené infrastruktury. Myslím, že již absence lokálních emisí je velmi důležitá, navíc elektroauta vás učí hospodárnosti a udržitelnému způsobu využívání energetických zdrojů. Beru to trochu jako svou povinnost.

David Bucháček, výkonný ředitel a zakladatel

Co je pro vás nejdůležitější v tomto businessu?

Bude to znít jako klišé, ale dobrá response a spokojení klienti chválící kvalitní služby za seriózní ceny jsou velkou satisfakcí. Jinak jsem se „zamiloval“ do elektromobilů kvůli jejich jízdním vlastnostem, technologii a absenci místních emisí. Navíc v celém projektu akcentujeme domácí značku Škoda, modelem Enyaq, které se zcela jistě stane etalonem české elektromobility.


Využíváte zelenou energii i jinde ve své domácnosti?

Ano, kromě fotovoltaické elektrárny ve firmě jsem instaloval FVE i doma, navíc v kombinaci s tepelným čerpadlem, definitivně jsme se tak zbavili plynového kotle a jako rodina díky elektrouatům již žádným způsobem primárně nespotřebováváme fosilní paliva. Úspory v produkci uhlíku, ale i finanční jsou obrovské, reálně jsme navíc z více jak 70% energeticky soběstační.

[eAR.cz]

bottom of page